Istorija apie Mauglį, žmonių vaiką, kurį Indijos džiunglėse užaugino vilkai. Vaikystėje išgelbėtas iš žiauraus tigro Šerchano nagų, Mauglis auginamas pagal Džiunglių Įstatymą. Jis išmoksta medžioti ir kalbėti džiunglių gyventojų kalbomis. Įsisukęs į nepakartojamų nuotykių sūkurį, berniukas susidraugauja su nuostabiais gyvūnais – grakščia juodąja pantera Bagira, geraširdžiu ruduoju lokiu Balu ir užburiančio žvilgsnio smaugliu Ka. Tačiau Mauglis – žmogus. Ilgainiui jis supranta, kad jo vieta tarp žmonių. Bet pirmiausia išminties ir galios kovoje jam reikia įveikti didžiausią savo priešą.
Joseph Rudyard Kipling (1865-1936) – anglų rašytojas, poetas, prozininkas. 1907 m. tapo Nobelio literatūros premijos laureatu. Tuo metu buvo jauniausias Nobelio literatūros premiją gavęs rašytojas.
R. Kiplingas sukūrė savitą pasaulio modelį, kuriame susiduria amžinosios kategorijos: mirtis ir gyvenimas, jėga ir silpnybė, tvarka ir chaosas, civilizacija ir gamta.
Pasaulį valdančia jėga R. Kiplingas laikė dorovinio įstatymo doktriną, kuriai turi paklusti tiek atskiras individas, tiek ir žmonių bendruomenė. Žmonių bendruomenės įstatymo pagrindų R. Kiplingas ieškojo gamtoje. „Džiunglių knygoje“, alegoriniame kūrinyje apie vilkų išaugintą berniuką Mauglį, jis atskleidė amžinų ir teisingų gamtos dėsnių išmintį.
R. Kiplingo kūriniai įkvepia skaitytojus herojinio gyvenimo ir valingos asmenybės pavyzdžiais, moko ištvermės kovoje su gyvenimo sunkumais.
„Tu ir aš – mes vieno kraujo!“