Krepšelyje nėra produktų.

Renginiai kraunami
Pirkti bilietą
05.14
16:00

1 dalies tragikomedija

Pjesės autorius August Strindberg
Iš švedų kalbos vertė Stasys Sabonis

Režisierius pedagogas Darius Meškauskas
Dailininkė Patricija Vytytė
Muzika Nikiforas Shalaevas
Šviesų dailininkas Artūras Lepiochinas
Režisieriaus asistentas Vaidas Jočys

Vaidina:
Adolfas – Tomas Šečkus
Teklė – Iveta Raulynaitytė
Gustavas – Mantas Barvičius

1.20 (be pertraukos)
Premjeros data: 2019 09 13

KREDITORIAI

„Kreditoriai“ – tai natūralistinė tragikomedija, persmelkta asmeniniame gyvenime autorių kamavusios paranojos ir mizoginijos (misos „neapykanta“ + gunê „moteris“). Ši pjesė laikoma vienu stipriausių autoriaus kūrinių. Pjesėje veikia trys pagrindiniai personažai: dailininkas Adolfas, jo žmona Teklė ir mirusių kalbų mokytojas Gustavas. Teklė išvyksta keletui dienų į susirinkimą ir palieka savo vyrą Adolfą kurorte kurti bei ilsėtis vieną. Viešbutyje Adolfas susipažįsta su kitu poilsiautoju – Gustavu. Vyriška kompanija grąžina Adolfui seniai prarastą pasitikėjimą savimi. Gustavas įkvepia jam gyvybės, naujų minčių bei priverčia atsimerkti ir pažvelgti į savo gyvenimą kritišku žvilgsniu. Adolfas, kamuojamas minties, jog jų meilė su Tekle yra tik išnaudojimu paremta fikcija, kelia maištą prieš savo grįžusią žmoną ir reikalauja tiesos. Bet po ilgų manipuliacijos ir melo pilnų metų skolą tiesai susimokėti privalo visi. Pats A. Strindbergas pjesę apibūdino, kaip brandžiausią savo darbą.

Trys jauni aktoriai ir naujokai Klaipėdos dramos teatre Tomas Šečkus, Mantas Barvičius ir Iveta Raulynaitytė, vedami dėstytojo bei garsaus Lietuvos teatro ir kino aktoriaus Dariaus Meškausko, šiame spektaklyje atkleidžia keršto temą. 1.

„Padarytos kaltės, užsitrauktos skolos ten kažkur įrašytos! Ir kreditoriai anksčiau ar vėliau tų skolų ateis. Mes nekalti, bet mes atsakome! Nekalti prieš tą, kurio nėra, bet atsakome prieš save ir savo artimuosius.“
(Ištrauka iš A. Strindbergo pjesės „Kreditoriai“)