Krepšelyje nėra produktų.

Renginiai kraunami
Pirkti bilietą
12.30
18:30

Idėjos autorės – Jūratė Trimakaitė, Kristina Mauruševičiūtė
Režisierė – Jūratė Trimakaitė
Aktorės – Kristina Mauruševičiūtė, Jūratė Trimakaitė / Vilma Raubaitė
Scenografė, dailininkė – Cerise Guyon
Choreografė – Sigita Mikalauskaitė
Dramaturgija – Joana Narvidė
Kostiumų dailininkė – Aldona Trimakienė
Kompozitorius – Thomas Demay
Šviesų dailininkas – Felix Bataillou
Techninis direktorius – Julien Hatrisse
Apšvietimas, garsas – Julien Hatrisse, Rimas Petrauskas / Simonas Racevičius

1.00 (be pertraukos)

Spąstai

Tarptautinė Lietuvos ir Prancūzijos scenos menininkų komanda pristato kaukių ir objektų teatro spektaklį „Spąstai“. Gastroliavęs Italijoje, Prancūzijoje, Ukrainoje, spektaklis pagaliau atvyksta pas Klaipėdos žiū-rovus.
Vizualiuose, siurrealistiniuose „Spąstuose“ visapusiškai tyrinėjama ma-nipuliacijos tema. Spektaklis įkvėptas asmeninės kūrėjų patirties ir susidūrimų su apgaulinga, manipuliatyvia tikrove bei kaukės fenomenu kasdienybėje. Meninę „Spąstų“ formą įkvėpė kaukės simbolio įvaizdis ir meninės interpretacijos kūrėjų Stasio Eidrigevičiaus ir Jano Švankmajerio darbuose.
„Spąstų“ veikėjos nuolat patenka į manipuliatyvius tinklus: išnaudojimo scenarijai darbo rinkoje, statuso, įsivaizduojamų nusikaltimų, visuomenės normų, asmeninių baimių ir nerealistinių svajonių spąstai. Tam, kad apsigintų ir prisitaikytų, „Spąstų“ veikėja ne vien priešinasi, bet ir paklūsta manipuliatorių primestiems vaidmenims, pati imdama dėvėti kaukes. Bėgdama nuo vienų spąstų, ji vis patenka į kitus – išmoningesnius, aršesnius, vis nepastebimesnius, įprastesnius šiuolaiki-nėje visuomenėje ir kasdienybėje.

Kaip tokiomis aplinkybėmis išlaikyti garbę ir orumą? Ar įmanoma ištrūkti iš manipuliatorių spąstų? Kur slypi nesibaigiančios manipuliacijos priežastys?

„Spąstuose“ idėjos artikuliuojamos ne žodžiais, o per objektus ir judesį. Pasitelkus kiekvienam atpažįstamus kasdienybės objektus, spektaklyje kuriamos kaukės veikia kaip priemonė paradoksaliai atskleisti veikėjų (akt. Kristina Mauruševičiūtė, Jūratė Trimakaitė / Vilma Raubaitė) vidinę būseną, vis naujus jų vaidmenis visuomenėje ir komplikuotus tarpusavio santykius.
Vizualinė išraiška, praturtinta prancūzų teatro dailininkės Cerise Guyon, kuri pasitelkusi kasdienius biuro daiktus sukūrė originalias kaukes, ir šviesų dailininko Felix Bataillou, kuria tarsi pažįstamą, bet ir labai iškreip-tą, deformuotą, tragikomišką pasaulį, kuriame po medicinine kauke – dar daugiau kaukių ir mūsų vaidmenų visuomenėje.

ne nuodėmė teatre
apsilankyti daugiau nei
vieną kartą
Long arrow