Krepšelyje nėra produktų.

Didžioji salė
Pirkti bilietą
11.08
18:30

PREMJERA 2019 12 05


PJESĖS AUTORIUS TADEUSZ SŁOBODZIANEK

IŠ LENKŲ KALBOS VERTĖ ROLANDAS RASTAUSKAS

REŽISIERIUS OSKARAS KORŠUNOVAS

SCENOGRAFAS GINTARAS MAKAREVIČIUS

KOSTIUMŲ DAILININKĖ ALEKSANDRA JACOVSKYTĖ

LĖLIŲ KŪRĖJA JULIJA SKURATOVA

KOMPOZITORIUS GINTARAS SODEIKA

CHORMEISTERIS ALFONSAS VILDŽIŪNAS

VAIZDO PROJEKCIJŲ AUTORIUS MIKAS ŽUKAUSKAS

ŠVIESŲ DAILININKAS JULIUS KURŠYS

REŽISIERIAUS ASISTENTAS MARIUS PAŽERECKAS

REŽISIERIAUS PADĖJĖJAI: URTĖ SĖJŪNAITĖ, AUGTUMAS DANIELIUS HARNER, DEIVYDAS VALENTA


VAIDINA:

DORA – JUSTINA VANŽODYTĖ

ZOCHA – EGLĖ JACKAITĖ

RACHELKA, PASKUI MARIANA – REGINA ŠALTENYTĖ / EGLĖ BARAUSKAITĖ

JOKŪBAS KACAS – JONAS VIRŠILAS

RYSEKAS – JONAS BARANAUSKAS

MENACHEMAS – VAIDAS JOČYS

ZIGMUNTAS – IGORIS REKLAITIS

VLADEKAS – AURIMAS PINTULIS

ABRAOMAS – MIKALOJUS URBONAS

HENEKAS – LIUDAS VYŠNIAUSKAS

Taip pat rodome:
Didžioji salė
10.25 18:30
Atšaukta
Didžioji salė
10.26 17:00
Atšaukta
Didžioji salė
11.09 17:00
Pirkti
3 val. 25 min. (su pertrauka)
SPEKTAKLIS LIETUVIŲ K. SU ANGLIŠKAIS TITRAIS.
SPEKTAKLYJE RŪKOMA, NAUDOJAMI „STROBE“ ŽIBINTAI IR GARSO EFEKTAI.
Organizatorius:
Klaipėdos Dramos Teatras
#TEATRO REPERTUARAS 2019 12 05

MŪSŲ KLASĖ

1941-aisiais mažame Lenkijos Jedvabno kaime įvyko sunkiai suvokiamas dalykas: vietiniai žydai, Jedvabno gyventojai, buvo uždaryti daržinėje ir sudeginti gyvi. Jų žudikai nebuvo iš pragaro atvykę monstrai, o patys paprasčiausi žmonės – žydų kaimynai ir bendraklasiai, kadaise galbūt sėdėję viename suole. Kartu žaidę, krėtę išdaigas, kartu svajoję, kuo bus užaugę.

„Mūsų klasė“ nėra įprasta pjesė apie gėrį ir blogį, apie aukas ir budelius. Čia kiekvienas personažas vertas nors ir nedidelės žmogiškos užuojautos. Ir kiekvienas neša vis sunkėjančią savo gyvenimo klaidų naštą. Nuo vaikiško pasipuikavimo, nenoro pažvelgti į kitą žmogų kaip į sau lygų iki masinių žudynių – ne toks jau ilgas kelias, kaip galėtų atrodyti.

Pjesės veiksmas apima ilgą laiko tarpą – nuo 1925 m. iki šių dienų. Aštuoniasdešimt metų – tokios apimties medžiaga literatūroje prašytųsi epinio romano. T. Słobodzianekas sugebėjo ją sukoncentruoti į neilgą pjesę, ir per vienos klasės mokinių gyvenimus parodyti visą XX a. Jis nebando nieko smerkti ar teisinti – tiesiog nešališku balsu pasakoja apie sudėtingus žmonių gyvenimus, ir tas pasakojimas tampa universaliu, kalbančiu apie žmogaus prigimtį, apie visos žmonijos praeitį, dabartį, ir – deja, bet visai tikėtina – ateitį.


Pjesės autorius T. Słobodzianekas (g. 1955) – lenkų teatro kritikas, dramaturgas, režisierius. Nuo 2012 m. – Varšuvos dramos teatro direktorius ir meno vadovas. 1981 m. debiutavo kaip dramaturgas, 1982 m. ėmėsi ir režisūros. Dirbo Varšuvos, Krokuvos, Lodzės, Poznanės, Gdansko teatruose literatūrinės dalies vedėju, režisieriumi ir dramaturgu.

„Mūsų klasė“ – dažniausiai pasaulyje statoma lenkų pjesė. Nuo jos pirmojo pastatymo Londono nacionaliniame teatre 2009 m. ji buvo suvaidinta Kanadoje, JAV, Ispanijoje, Italijoje, Čekijoje, Japonijoje, Brazilijoje, Švedijoje, Izraelyje, Vengrijoje, Danijoje. Lietuvoje, Nacionaliniame dramos teatre, ją pastatė režisierė Yanna Ross. Oskaras Koršunovas pjesę pastatė Norvegijoje, Osle (2015). Spektakliai pelnė daugybę apdovanojimų visame pasaulyje, o pati pjesė „Mūsų klasė“ tapo pirmuoju dramos kūriniu Lenkijoje, apdovanotu prestižine literatūrine „Nikės“ premija (2010).

ne nuodėmė teatre
apsilankyti daugiau nei
vieną kartą
Long arrow
PREMJERA! BILDUKAS
Skaityti daugiau
PREMJERA! SUGRĮŽIMAS
Skaityti daugiau