Krepšelyje nėra produktų.

„MŪZOS“ STATULĖLĖS – J. VANŽODYTEI IR D. MEŠKAUSKUI

2023 03 24, klaipeda.diena.lt

Artėjant Tarptautinei teatro dienai, penktadienio vakarą, Klaipėdos dramos teatre prieš prasidedant režisieriaus Elmars Senkovs spektakliui „Varovai“, vyko tradicija tapusi „Mūzų“ įteikimo ceremonija. Tai – jau aštuonerius metus sėkmingai gyvuojanti iniciatyva, kurią įsteigė Klaipėdos jūrų krovinių kompanija „Bega“.

Apdovanojimai įsteigti 2016 m. Nuo tada kompanija ne tik finansiškai remia šio teatro veiklą, bet ir kasmet apdovanoja ir paskatina po du teatro kūrėjus. Iš viso jau išdalinta 12 „Mūzos“ statulėlių.

Apdovanojimą sudaro minėtos statulėlės, kurias sukūrė uostamiesčio skulptorius Klaudijus Pūdymas, atkartojęs savo paties skulptūrų „Mūzos“, nuo 1990 m. puošiančių Klaipėdos dramos teatro fojė, fragmentą, ir vieno tūkstančio eurų piniginis paskatinimas.

„Mūzomis“ siekiama atsidėkoti teatralams už jų didžiulį atsidavimą savo profesijai ir juos mylinčiai publikai bei paskatinti nesustoti kūrybiniame kelyje, visuomet siekiant aukštumų.

Prieš įteikiant „Mūzas“, kelios klaipėdiečių šeimos skyrė asmeninius apdovanojimus.

Jolanta ir Jonas Sąlygos sveikinimą skyrė ir dovanas įteikė aktoriui Vaidui Jočiui. Irena ir Valentinas Greičiūnai apdovanojo aktorę Digną Kulionytę, o Birutė ir Kazimieras Vaišvilos pasveikino dvi aktores – Nijolę Sabulytę ir Renatą Idzelytę.

„Gerbiamas Aloyzas Kuzmarskis prieš aštuonerius metus pats pasisiūlė, pats įsteigė prizą, kiekvienais metais stebina savo dosnumu ir noru padėti menininkams. Ačiū Aloyzui ir jo valdomai kompanijai „Bega“, – sveikinimo žodžius tarė Klaipėdos dramos teatro vadovas Tomas Juočys.

„Begos“ valdybos pirmininkas A. Kuzmarskis prieš įteikdamas „Mūzą“ neslėpė, kad būti teatre – tikras malonumas ir džiaugsmas.

Pirmoji „Mūza“ už nuopelnus profesionaliai scenai ir publikai, atsidavimą teatrinei kūrybai ir indėlį į Klaipėdos ir Lietuvos teatro meno puoselėjimą buvo įteikta aktorei Justinai Vanžodytei.

„Jaunam žmogui aktorystės kelyje labai svarbu turėti kokį nors patvirtinimą iš šalies, kad eini teisinga kryptimi. Labai noriu padėkoti jums, mieli žiūrovai, kad ateinate į teatrą, mums reikia jūsų“, – pažymėjo J. Vanžodytė.

Antroji „Mūza“ taip pat už nuopelnus profesionaliai scenai ir publikai, atsidavimą teatrinei kūrybai, ilgametį indėlį į Klaipėdos dramos teatro puoselėjimą buvo skirta aktoriui Dariui Meškauskui.

„Prisiminiau savo profesorę Ireną Vaišytę, kuri pabaigus konservatoriją pasakė, kad svarbiausia aktoriui – kad jis būtų reikalingas. Čia turbūt įrodymas, kad esu reikalingas. Dar supratau, per tiek metų darbo, kad aktorius dar turi būti ir suprastas. Tikiuosi, kad jūs mus suprasite. Ačiū, mieli žiūrovai, kad lankotės, plojimus dovanojate“, – padėkojo aktorius.

Long arrow
Grįžti atgal