Krepšelyje nėra produktų.

#naujienos

TOMAS JUOČYS: „MŪSŲ TIKSLAS – ATVIRAS TEATRAS, Į KURĮ ŽMONĖS VAŽIUOTŲ PAŽIŪRĖTI TEATRO“

2021 09  03, ve.lt

Teatrai, kaip ir mokyklos, naujo sezono pradžią skelbia rudenį. Klaipėdos dramos teatras jau 86-ojo sezono pradžią paskelbė rugsėjo pirmosiomis dienomis pakviesdamas žiūrovus į unikalų Aleksandro Puškino dramos „Borisas Godunovas“ pastatymą, režisuotą vieno garsiausių Lenkijos režisierių Jano Klatos.

„Labai džiaugiamės “Boriso Godunovo” premjera. Režisierius Janas Klata – yra tas, kurio geidžia absoliuti dauguma Europos teatrų. Tuo, kad mums pavyko su juo susitarti ir kokį spektaklį jis sukūrė mūsų teatro scenoje, – labai didžiuojamės.

Aleksandro Puškino „Borisas Godunovas“ – labai drąsus ir aktualus pasirinkimas. Režisierius sukūrė šiuolaikinį spektaklį, išlaikydamas pagarbą originaliam tekstui. Tai yra labai rimtas iššūkis. Turime repertuare dar vieną aukščiausios kokybės meno kūrinį”, – sakė Klaipėdos dramos teatro vadovas Tomas Juočys.

Visuomenei reikia aukos

Vos nutilus „Boriso Godunovo“ premjeros ovacijoms, rugsėjo pabaigoje Klaipėdos dramos teatras pristatys dar vieną premjerą – spektaklį „Varovai“ pagal Davido Farro pjesę „Medžioklė“, kurį režisuos Elmars Senkovs. Šio teatro menininko braižą uostamiesčio žiūrovai pažįsta iš spektaklio „Mama Drąsa“, už kurį E. Senkovs 2018 metais pelnė geriausio režisieriaus nominaciją Lietuvoje.

„Spektaklio “Varovai” pjesė yra perrašyta pagal vieną kino scenarijų.

Spektaklis apie tai, kaip visuomenė ieško aukos, kurios galėtų nekęsti, pasmerkti, nesigilindama, ar žmogus kaltas, ar ne.

Šioje istorijoje auka tampa nedidelio miestelio mokyklos vidutinio amžiaus mokytojas. Jo draugų dukra, stokojanti tėvų meilės, apkaltina jį nebūtais dalykais: kad mokytojas su ja gašliai kalbėjo, netinkamai elgėsi. Viso to nebuvo. Vaikas prifantazavo, kad atkreiptų dėmesį.

Melas greitai buvo paneigtas, tačiau mokytojo gyvenimas buvo sugriautas”, – anonsavo T. Juočys spektaklį, kurio premjera turėjo įvykti dar praėjusių metų pabaigoje, tačiau buvo nukelta dėl COVID-19 pandemijos.

Kalėdoms – pasaka apie užšaldytus jausmus

Spalio mėnesį, pasak pašnekovo, teatras pradės ruoštis Kalėdoms.

„Repetuosime didelį klasikinį spektaklį vaikams “Sniego Karalienė”. Kūrinį režisuos Paulius Tamolė, kuris Klaipėdos dramos teatre statė pasaką apie Mikę Pūkuotuką.

Tikiuosi, kad „Sniego Karalienė“ – spektaklis apie atšalusius, užšaldytus jausmus bus įdomus ne tik vaikams, bet visai šeimai”, – sakė T. Juočys.

Robotą – į sceną

Po Naujųjų metų, anot vadovo, tikimasi surengti dideles kūrybines dirbtuves teatro kolektyvui su garsiu italų režisieriumi. „Kol kas sutarties neturime, tad detalių neatskleisiu“, – sakė T. Juočys.

Sausio mėnesį Klaipėdos dramos teatras, pasak pašnekovo, pradės repetuoti dar vieną naują scenos kūrinį pagal čekų autoriaus pjesę „RUR“.

„Spektaklį režisuos Tadas Montrimas, kuris kuria labai įdomų formos teatrą. Įdomi pati pjesė, kurioje pirmą katą paminėtas žodis “robotas„. Spektaklio premjera numatoma balandžio mėnesį“, – intrigavo T. Juočys.

Kitų metų gegužę Klaipėdos dramos teatras planuoja „Lietuviško teatro vitriną“, kurioje ketina pristatyti apie 15 spektaklių iš visos Lietuvos, turėtų atvykti ne mažiau kaip 50 festivalių organizatorių ir teatro agentų iš užsienio.

Teatro maratoną birželį Klaipėdos dramos teatro scenoje pratęs tarptautinis teatro festivalis „TheATRIUM“.

„Kitą sezoną 2022-ųjų rugsėjį ketiname atidaryti su dar viena tarptautine premjera kartu su didele grupe iš Lenkijos. 2022-2023 metais teatre bus ryškus tarptautiškumas. Ne todėl, kad mus domintų vien tik kūrėjai iš užsienio, o todėl, kad mus domina kūrėjai, su kuriais įdomu dirbti trupei ir gimsta žiūrovams įdomūs, novatoriški spektakliai. Mūsų siekis, kad Klaipėdos dramos teatras taptų atviras, į kurį atvažiuotų teatralai iš visos Europos, į kurį pasižiūrėti TEATRO būtų galima atvažiuoti iš visos Lietuvos“, – pasakojo teatro vadovas.

Vežimo prieš arklį nekinko

Nuo rugsėjo 13 d. žiūrovai į teatrą bus įleidžiami tik su galimybių pasais.

“Mes vykdome Vyriausybės nutarimus ir dėl to nestresuojame. Nekinkome vežimo prieš arklį.

Šiandien be galimybių pasų mes galime užpildyti tik 50 proc. salės, nuo rugsėjo 13 d. teatre lankytis bus galima tik su galimybių pasais, tačiau kol kas į rinką nepaleidome daugiau kaip 50 proc. bilietų, nes kol kas niekas nepasakė, kad su galimybių pasais galėsime užpildyti sales 100 proc.

Bilietai į rugsėjo, spalio spektaklius – išpirkti. Labai malonu, kad žmonės be baimės grįžta į teatrą, bet nesinori atsidurti tokioje pozicijoje, kad taisyklėse yra dar tam tikrų taisyklių”, – sakė T. Juočys.

Long arrow
Grįžti atgal