Krepšelyje nėra produktų.

PREMJERA 2020 02 06


PJESĖS AUTORIUS FJODOR DOSTOJEVSKI

IŠ RUSŲ KALBOS VERTĖ RAMUTĖ RYBELIENĖ

REŽISIERĖ, SCENOGRAFĖ MILDA MIČIULYTĖ

KOSTIUMŲ DAILININKĖ NADEŽDA GULTIAJEVA


VAIDINA:

JUOKINGAS ŽMOGUS - SAULIUS ČIUČELIS

MERGAITĖ - TAURA KVIETINSKAITĖ

1.10 (be pertraukos)
SPEKTAKLIS LIETUVIŲ K.
Organizatorius:
Klaipėdos Dramos Teatras
#TEATRO REPERTUARAS 2020 02 06

JUOKINGO ŽMOGAUS SAPNAS

Vienas iš nedaugelio Fiodoro Dostojevskio fantastinių apsakymų „Juokingo žmogaus sapnas“ gilinasi į moralinius žmogaus gyvenimo klausimus. F. Dostojevskis teigė norintis parašyti fantastinį apsakymą apie Jėzų Kristų. Dabar jo literatūros skaitytojams ir tyrinėtojams belieka spėlioti, ar šis rašytojo noras išsipildė „Didžiajame Inkvizitoriuje“ (tai romano „Broliai Karamazovai“ ištrauka,) ar trumpame apsakyme „Juokingo žmogaus sapnas“. Juokingas žmogus vaikšto po naktinį Sankt Peterburgą. Jis nusprendžia, jog pasaulyje nebeliko nieko prasmingo. Jam besvarstant apie savižudybę netikėtai už rankos jį ima tampyti maža mergaitė: prašo pagalbos.


Juokingas žmogus supranta, kad jai ir jos motinai kažkas atsitiko, bet nustumia ją šalin ir grįžta namo. Namuose jis išsitraukia revolverį ir ketina nusižudyti… tačiau prisiminęs sutiktą mergaitę ima kvestionuoti savo poelgį ir tuo metu užplūdusius jausmus. Nuo minčių netikėtai užmiega… Sapnas pakeičia Juokingą žmogų: pažadina jame glūdinčius kaltės, gailesčio, gėdos jausmus, meilę gyvenimui, padeda atrasti Tiesą, kurią nubudęs ima skelbti.


„Jeigu anksčiau aš būčiau gyvenęs Mėnulyje arba Marse ir ten būčiau pasielgęs taip begėdiškai ir nedorai,

kaip tiktai galima įsivaizduoti, ir būčiau buvęs taip už tai išplūstas ir išdergtas, kaip galima patirti ir įsivaizduoti nebent tiktai kartais sapne, košmare, ir jeigu, paskui atsidūręs žemėje, aš išsaugočiau to, ką padariau kitoje planetoje, suvokimą ir, be to, žinočiau, kad ten jau nieku gyvu ir niekada negrįšiu, tai, žiūrint iš žemės į Mėnulį, – man būtų vis tiek ar ne? Jausčiau gėdą dėl to poelgio ar ne?“ (F. Dostojevskis)


Tai Klaipėdos dramos teatre debiutuojančios LMTA teatro režisūros diplomantės Mildos Mičiulytės spektaklis.

ne nuodėmė teatre
apsilankyti daugiau nei
vieną kartą
Long arrow
PREMJERA! BILDUKAS
Skaityti daugiau
PREMJERA! SUGRĮŽIMAS
Skaityti daugiau