Įkvėpta Roberto Bolaño novelės „Sugrįžimas“
Režisierius Naubertas Jasinskas
Dramaturgas Edgaras Gerasimovičius
Scenografas Tadas Černiauskas
Kompozitorė Agnė Matulevičiūtė
Garso režisierius Edvinas Vasiljevas
Kostiumų dailininkė Liucija Kvašytė
Vaizdo menininkas Martynas Norvaišas
Choreografė Ieva Navickaitė
Šviesų dailininkas Dainius Urbonis
Režisieriaus asistentas Alius Veverskis
Vaidina:
Claire – Justina Vanžodytė
Maiklas – Džiugas Grinys
Sesilė Lambal – Samanta Pinaitytė
Morgo darbuotoja Nr. 1 – Ieva Navickaitė
Morgo darbuotoja Nr. 2 – Digna Kulionytė
Žanas Klodas Vileniovas – Rimantas Pelakauskas
Dėkojame visiems, prisidėjusiems prie Nauberto Jasinsko spektaklio „Sugrįžimas“ kūrimo: 3D grafinių objektų autoriui Adomui Žudžiui, vargonų partiją atlikusiai Renatai Marcinkutei-Lesieur, taip pat Nikolui Verseckui, Ingridai Badarei, Jokūbui Kiauleikiui, Simonui Benediktui Kukiui ir UAB „Cinevera“. Spektaklyje skamba „Radio Vilnius“ laidos „Hidden River“ fragmentas.
Spektaklis „Sugrįžimas“ ؘ– tai šiuolaikinis gotikinis pasakojimas apie Maiklą ir Claire, besiskiriančius jaunus sutuoktinius ir jų neįtikimą, įprastą pasaulio tvarką griaunančią sugrįžimo vienas pas kitą istoriją. Claire dirba televizijoje ir siekia karjeros Paryžiuje, o Maiklas nesėkmingai bando derinti darbą Marselyje ir žmonos ambicijas įsikurti sostinėje, bet jų santykiams tašką padeda Maiklo romanas su Sesile Lambal – vos pilnametystės sulaukusia mergina, su kuria jis palaiko lengvabūdiškus santykius ir po skyrybų. Netikėtai viename iš eiliniais tapusių vakarėlių Maiklas miršta ir tapęs šmėkla seka savo kūną kelionėje po fantastiškus mirties biurokratijos ir atsitiktinumų labirintus, iki jie nuveda jį pas jo buvusią žmoną.
Šis socialinius tabu laužantis kūrinys yra tai, kas prancūzų literatūros tradicijoje apibūdinama kaip bizzarerie – keistenybė, sutrikdanti mūsų įprasto kasdienio gyvenimo akivaizdumą. Spektaklis grįstas gotikiniu pasaulio aukštyn kojomis motyvu, bylojančiu, kad paskutiniojo teismo dieną nuskriaustieji atkeršys savo skriaudėjams. Tačiau spektaklyje riba, skirianti teisingumą ir bausmę nuo šventvagiško malonumo, yra vaiduokliškai blyški bei nuolat perbrėžiama iš naujo. Čia mūsų egzistencinis nerimas, gėdingi geismai ir praeities klaidos išnešami į akinančiai ryškią, elektrinę šviesą.
Spektaklis remiasi Čilės rašytojo Roberto Bolaño apsakymo tuo pačiu pavadinimu motyvais.
______________________________
Spektaklis lietuvių k. su angliškais surtitrais (geriausiai matomi I balkone 4–5 eilėje)
Spektaklyje vartojama necenzūrinė leksika, naudojami dūmai ir ryškūs šviesų blyksniai, apnuoginti kūnai
Spektaklio trukmė: 1 val. 20 min. (be pertraukos)