Krepšelyje nėra produktų.

NUO
2022.09.15
IKI
2022.10.31
Parodos autorius:

SURFACES / PAVIRŠIAI

SURFACES / PAVIRŠIAI – erdvėlaikio sritis, apribota sisteminių įvykių. Tai riba skirianti geometrinį kūną, mintį, sąvoką nuo išorės poveikio bet kuria kryptimi.

Autorius apie parodą:
…Dėl labai stipraus gravitacijos lauko iš „paviršių [mikro / makro kosmoso]“ negali ištrūkti nei medžiaga (pvz., elementariosios dalelės), nei elektromagnetinės bangos (pvz., šviesa). Tokio erdvėlaikio kūrimas man yra begalybės sąvoką ar net reiškinys. Taigi mano abstrakcijos tiek muzikoje, tiek tapyboje, dažnu atveju yra susietos su erdvės ir laiko neigimu, kai erdvėje dingsta laikas, o laike erdvė.
…Jei turėčiau ką nors pasakyti apie savo paveikslų temą, sakyčiau, kad tai nėra interjerinis peizažas, natiurmortas ar portretas. Man menamas peizažas, natiurmortas, portretas yra paviršius – struktūra, kitas neegzistuojantis realybėje erdvėlaikis, kuris apibūdinamas kaip figūratyvus. Tai yra reflektyvus abstrakcijos modelis, abstrakcijoje reflektuojamas figūratyvumas. Šiame laike, politizuotame, socialiame laike, karo laike, begalybės sąvoka yra viską išsprendžiantis veiksnys.

…Primirštus paviršius prisimenu nuolatos. Tiek istorine prasme, tiek anti-laiko prasme. Šį kartą aliejinės pastelės pagalba popieriuje.

Antanas Jasenka yra tarptautinėje erdvėje žinomas kompozitorius, atpažįstamas tiek akademinės šiuolaikinės muzikos kompozitorių bendruomenėje, tiek ir eksperimentinės muzikos scenoje. Svarbi jo kūrybos sritis – teatras. Kompozitorius kuria muziką Lietuvos ir užsienio teatrų spektakliams, yra dirbęs su iškiliausiais meistrais – Chris Baldwin, Eimuntu Nekrošiumi, Oskaru Koršunovu, Birute Letukaite, Yana Ross, Dmitrij Krymov. Jis sukūrė muziką virš 100 spektaklių (operos, baletai, šiuolaikinis šokis, dramos, lėlių teatras). Kompozitorius dirbo ir Klaipėdos dramos teatre – kūrė muziką O. Koršunovo spektakliui „Pašaliniams draudžiama“ bei E. Nekrošiaus spektakliui „Kalės vaikai“.
2009 m. už muziką spektakliams „Vieną vasaros dieną“ ir „Vienos krūties istorija“ bei už 2011 m. muziką spektakliams „Miranda“ ir „Alisa stebuklų šalyje“, taip pat 2018 m. už muziką instaliacijų spektakliui šeimai „Apie baimes“ Antanas Jasenka pagerbtas aukščiausiu Lietuvos teatro apdovanojimu – Auksiniu scenos kryžiumi. 2015 m. Lenkijoje, Varšuvos „Teatro susitikimų“ festivalyje buvo išrinktas geriausiu metų kompozitoriumi.
2019 metais kompozitorius Antanas Jasenka pradėjo aktyviai eksponuoti aliejinės pastelės darbus, akvarelę ir aliejinę tapybą. Menininkas rado vizualiai atpažįstamą meninės kalbos stilių ir kuria išraiškingus, emociškai paveikius tapybos darbus. A. Jasenka jau yra surengęs ne vieną personalinę tapybos parodą Lietuvoje ir užsienyje.

Biografija:
Antanas Jasenka gimė 1965 m. gruodžio 8 d. Kaune.
1981 m. baigė fortepijono klasę Kėdainių vaikų muzikos mokykloje. Vėliau tą pačią specialybę studijavo Kauno Juozo Gruodžio aukštesniojoje muzikos mokykloje (baigė 1986 m.). 1983–1986 m. privačiai studijavo kompoziciją pas Algimantą Kubiliūną, o 1989–1991 m. pas prof. Osvaldą Balakauską. 1994 metais baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademijos prof. Vytauto Laurušo kompozicijos klasę.
Nuo 2008 m. A. Jasenka yra elektroninės muzikos atlikėjų kolektyvo „Diissc Orchestra“ narys.
2010-2015 metais dirbo didžiausio Baltijos šalyse elektroninės muzikos festivalio „Jauna Muzika“ meno vadovu.

Su Antano Jasenkos kūryba galite susipažinti: SoundCloud platformoje ir Lietuvos muzikos informacijos centro internetinėje svetainėje antanasjasenka.com

Long arrow
Grįžti atgal
teatre visada yra
„ką veikti“
Long arrow