Krepšelyje nėra produktų.

FESTIVALYJE „THEATRIUM“ – ITALŲ DISKUSIJA APIE EGZISTENCIJĄ, ŽMONIŲ KOLEKCIONIERĖ IR ŽVILGSNIS IŠ TAIVANO

2023 06 08, lrt.lt

Klaipėdoje vyksta septintasis „Theatrium“ festivalis, gegužę jo programoje buvo rodomi Lietuvos teatrų spektakliai, birželį čia pasirodo užsienio šalių teatrų trupės. Į performansus kūrėjai įtrauks ir klaipėdiečius.

Klaipėdos dramos teatre spektakliui ruošiasi trupė iš Italijos, Sicilijos. Spektaklis „Amistade“ – dviejų žmonių diskusija apie egzistenciją.

„Šis spektaklis – apie įtaką, galią, žmogaus manipuliavimą vienas kitu, privertimą paklusti. Jame sujungti du skirtingi požiūriai. Pasakojimas – trečiuoju asmeniu. Veiksmas vyksta lyg įsivaizduojamoje aplinkoje, įsivaizduojamu laiku, bet mūsų realybėje“, – jį aiškina režisieriai Antonio Rezza Ir Flavia Mastrella.

Septintasis festivalis „Theatrium“, pasak organizatorių, pagaliau įgavęs tikrąją formą: pirmoji dalis – Lietuvos teatro vitrina – vyko gegužę, o birželį vyksta antroji – tarptautinė. Joje – dar Lietuvoje negastroliavusių teatrų spektakliai, performansai.

Viena kūrėjų – aktorė, dainininkė iš Jungtinės Karalystės Keeley Forsyth.

„Mano kelio pradžia – teatre, kaip aktorės, tad performansas ir bus kaip dalelė spektaklio, kaip nespalvoto filmo, daug erdvės palieku improvizacijai, kaskart pavyksta vis kitaip“, – sako ji.

Portugalė Raquel Andre vadinama žmonių kolekcioniere – keliaudama po pasaulį ji analizuoja žmones pagal tam tikras kategorijas ir per keletą dienų sukuria pasirodymą.

„Ji Klaipėdoje praleis keletą dienų, jai nežinomose erdvėse susitiks su žmonėmis, kurie bus savanoriai, ir bandys iš jų suorganizuoti kažkokį intymumo momentą. Ką mes pamatysime scenoje – dievai žino, bet labai įdomu ir labai intriguoja“, – smalsumo neslepia festivalio „Theatrium“ meno vadovas Gintaras Grajauskas.

Teatras iš Taivano baigs šių metų festivalį.

„Tai yra turbūt labiausiai į Europą, į pasaulį besiveržiantis Taivano teatras, kuris kartu yra ir tradicinis, kaip mes atpažįstame Rytų teatrą, ir naujoviškas. Ten pamatysime ir japonų butoh šokio elementų, kadangi choreografė yra japonė“, – priduria G. Grajauskas.

Festivalio spektaklius Klaipėdos dramos teatre galima išvysti iki birželio 22 dienos.

Long arrow
Grįžti atgal