Michal Svironi sujungia dailę ir teatrą, kad sukurtų savitą scenos kalbą, kurią pati vadina „tapybos teatru“. Spalvingame išsiskyrimo koliaže ji plačiais dažų potėpiais atgaivina kadaise jai įspūdį palikusius žmones. Prisikėlę iš numirusiųjų, jie užpildo sceną kaip makabriška minia. Kiekviena figūra pati savaime yra kūrinys, perėjęs per įvairias dimensijas, kad papasakotų savo istoriją.
Stebint šį trapų, daug kartų aprėpiantį, nuotaikingą ir tuo pačiu poetišką koliažą kyla klausimas: kas lieka iš mūsų praeities ir ką paliksime po savęs? Ir ar apskritai įmanoma būti „švaria lenta“?
Michal Svironi – Tel Avive gyvenanti, sėkmės ir pripažinimo sulaukusi nepriklausoma teatro menininkė. Per pastaruosius dvidešimt metų Svironi kūriniai buvo parodyti daugiau nei dvidešimtyje pasaulio šalių. Scenoje ji kalba asmenine, bet lengvai suprantama teatro kalba, pasitelkia mišrius žanrus ir saviironiją. Savo kūriniuose teatro meną ji jungia su kitomis meno formomis, ypač sėkmingai tai padaro naujausiame savo spektaklyje „Carte Blanche“ („Balta drobė“).
Svironi studijavo Paryžiuje, Jacques’o Lecoq’o mokykloje, kur mokėsi iš klounados meistro Eric’o Bluet. Savo kūrybiniame kelyje ji nuolat ieško, kaip galima būtų naujai kalbėti apie gilius psichologinius procesus ir paversti juos teatro įvykiais. Jos visata yra poetinė ir abstrakti, absurdiška ir nepakartojama. Svironi teatras – interaktyvus, ji kuria tiek vidaus, tiek lauko scenai pritaikytus spektaklius.
Apdovanojimai:
specialus paminėjimas „Theatronetto“ teatro festivalyje (2021 m.);
keturios nominacijos Izraelio „Fringe“ scenos menų festivalyje
„Viena įdomiausių autorių „Izraelio teatro metinėje ekspozicijoje“ („The annual exposure of the Israeli theatre“).“ / Pino Tierno, in Hystrio, Italija
„Ne kasdien, užėjęs į teatrą, po kelių valandų iš jo išeini kitu žmogumi. Ir tikrai ne kasdien sutinki tokių gilių, kūrybiškai išskirtinių ir gražiai pažeidžiamų menininkų, kaip Michal Svironi.“ / Mynah Marie, „Vocal Media Journal“
„Svironi kaip niekad tiksliai ir labai nuotaikingai, kūrybiškai perteikia emocijų niuansus. Juokingas, išraiškingas ir jaudinantis teatro kūrinys.“ / Ayelet Dekel, „Midnight East“
„Dėl tokių kūrinių buvo išrastas teatras: virtuozė, suvaldanti daugybę menų viename spektaklyje!“ / Pnina Rintsler, „Lod Theater“