Krepšelyje nėra produktų.

Premjera 2023 09 08

 

Režisierius Adomas Juška

Iš prancūzų kalbos vertė Akvilė Melkūnaitė

Scenografė Lauryna Liepaitė

Kompozitorius Vygintas Kisevičius

Šviesų dailininkas Julius Kuršis

Vaizdo projekcijų meninis pastatymas Kornelijus Jaroševičius

Kostiumų dailininkas Nunilo Rumbutis

Režisieriaus asistentas Marius Pažereckas

 

Vaidina:

Morisas Kochas – Darius Meškauskas

Monika Pons – Renata Idzelytė

Sesilė – Eglė Barauskaitė

Klerė – Digna Kulionytė

Rodolfas – Igoris Reklaitis

Šarlis – Donatas Želvys

Fakas – Laurynas Luotė

Abadas – Michaël Nkenda

Kitas #1 – Darius Matevičius

Kitas #2 – Linas Bagdonas

Kitas #3 – Mindaugas Matevičius

2.50 val. (su pertrauka)
SPEKTAKLYJE NAUDOJAMI „STROBE“ ŽIBINTAI, RŪKOMA.
Spaudoje:
Organizatorius:
Klaipėdos Dramos Teatras
#TEATRO REPERTUARAS

Premjera! B. M. Koltes VAKARŲ KRANTINĖ

Nebenaudojamas seno uosto angaras apleistame didelio Vakarų uostamiesčio kvartale, nuo centro jį skiria upė.

Morisas Kochas, šešiasdešimties metų; Monika Pons, keturiasdešimt dviejų. Sesilė, šešiasdešimties; jos duktė Klerė, keturiolikos; jos vyras Rodolfas, penkiasdešimt aštuonerių, ir dvidešimt aštuonerių jų sūnus Šarlis. Vaikinas, pravardžiuojamas Faku, maždaug dvidešimt dviejų. Ir kokių trisdešimties metų vyras be vardo, kurį Šarlis iš pradžių du ar tris sykius pavadino Abadu.

Turtingas verslininkas atvažiuoja į pačią uosto rajono glūdumą, turėdamas aiškų tikslą – užbaigti savo gyvenimą. Tačiau nepažįstamasis jį ištraukia iš vandens, ir dabar šiame rajone gyvenantys vietiniai pareikalauja grąžinti viską, ko jiems patiems gyvenimas nedavė.

Tai istorija apie žmones, kurie iš tiesų niekada neturėjo susitikti, tačiau susitiko – įsivaizduojamoje niekieno žemėje, egzistuojančioje visuomenės pakraštyje, kiekvieno pasaulio miesto pakraštyje.

Spektaklį režisuoja vienas įdomiausių ir perspektyviausių jaunosios kartos režisierių Adomas Juška. Jo sukurti spektakliai kritikų nuolat minimi tarp įsimintiniausių teatro įvykių.

A. Juška debiutavo 2018 m. Valstybiniame jaunimo teatre spektakliu „Šveikas“ (pagal Jaroslav Hašek), ten pat sukūrė dar keturis spektaklius: „Fikcijos“ (pagal Jorge Luis Borges), „Miego brolis“ (pagal Robert Schneider), „Don Kichotas“ (pagal Miguel de Cervantes), „Guašas“.

Bernardas Marie Koltèsas (1948–1989) – prancūzų dramaturgas, rašytojas ir teatro režisierius, Lietuvoje teatro žiūrovų labiausiai žinomas kaip šokiruojančios pjesės „Roberto Zucco“ autorius. Po mirties išgarsėjo visame pasaulyje, tapo šiuolaikinės prancūzų dramaturgijos klasiku ir vienu labiausiai verčiamų bei statomų dramaturgų. Koltèsas atvėrė naujus teatro žaidimo laukus, derindamas naujas dramaturgines struktūras su klasikine poetine kalba ir taip sukurdamas unikalų metaforų rezonansą. Jo pjesės vaizduoja modernų pasaulį, kuriame žmonių tarpusavio santykius valdo derybų dėsniai ir kova dėl galios bei išgyvenimo. Pjesė „Vakarų krantinė“ parašyta 1983 m.


Projektą iš dalies finansuoja Klaipėdos miesto savivaldybė

Copyright © Verlag der Autoren, Frankfurt am Main, Germany

All rights reserved

ne nuodėmė teatre
apsilankyti daugiau nei
vieną kartą
Long arrow
PREMJERA! BILDUKAS
Skaityti daugiau
PREMJERA! SUGRĮŽIMAS
Skaityti daugiau