Krepšelyje nėra produktų.

Lietuvos nacionalinis dramos teatras


Premjera 2022


Dramaturgės: Teklė Kavtaradze, Laura Kutkaitė, Gerda Čiuraitė, Rimantė Valiukaitė, Toma Vaškevičiūtė, Aistė Zabotkaitė, Jūratė Vilūnaitė

Režisierė, choreografė Laura Kutkaitė

Scenografė, kostiumų dailininkė Paulina Turauskaitė

Šviesų dailininkas Vilius Vilutis

Kompozitorė Agnė Matulevičiūtė

Dramaturgių asistentės: Simona Jurkuvėnaitė, Eglė Poškevičiūtė

Choreografijos konsultantė Agnietė Lisičkinaitė

Režisierės asistentai: Urtė Sėjūnaitė, Augustas Gornatkevičius

Prodiuserė Rugilė Pukštytė


Vaidina:

Gerda Čiuraitė, Rimantė Valiukaitė, Toma Vaškevičiūtė, Aistė Zabotkaitė, Jūratė Vilūnaitė


1.45 (be pertraukos)
Organizatorius:
Klaipėdos Dramos Teatras
#THE ATRIUM

SIRENŲ TYLA

Sirenos dainuoja gražiai, rašo Homeras. Jos tūno saloje, vilioja pro šalį plaukiančius vyrus ir juos pražudo. Išskyrus Orfėją, kuris dainuoja garsiau, ir Odisėją, kurio bendražygiai ausis užsikemša vašku ir pririša jį prie stiebo, kad jis galėtų klausytis sirenų ir nemirtų.

Europos mitologijoje vyrauja smurtas: tarp žmonių, dievų, mitinių būtybių ir lyčių. Nelygybės ir galios disbalansas gimdo baimės ir gynybos strategijas, o ne santykius. Kas verčia mus laikytis šių struktūrų?

Bendradarbiaudama su kolegomis, režisierė Laura Kutkaitė šiuolaikinę istoriją perkelia tiesiai į mito minų lauko vidurį: praėjus ketveriems metams po #MeToo judėjimo viršūnės Lietuvoje, ji piktnaudžiavimo galia meno pasaulyje problemą pristato scenoje. Pozuodamos ant uolos ir laukdamos „didžiojo Odisėjo“, keturios aktorės atidaro savo salos teatrą ir pasakoja tikras istorijas iš savo bei kitų Lietuvos menininkių moterų kūrybinių procesų. Jos nepraleidžia nė vienos tamsios smulkmenos – net tarpusavio konkurencijos – ir kartu vaidina teatrą: su kostiumais ir grimu, su garsu ir šviesa, su karčiu humoru, aistra, pažeidžiamumu ir dėl daugybės priežasčių. Taip jos tragikomiškai smūgiuoja į struktūras būtent ten, kur jos galėtų pasikeisti.

„Aš pasigendu moterų vaidmenų, pasigendu gaivališkos moteriškos jėgos teatre, o labiausiai pasigendu jų balsų, dėl to spektaklis visų pirma yra apie moters balsą, jo kuriamąją ir tuo pačiu griaunančią jėgą“, – sako spektaklio „Sirenų tyla“ režisierė Laura Kutkaitė.

Spektaklis yra LNDT įgyvendinamos Jaunųjų kūrėjų programos dalis.


ne nuodėmė teatre
apsilankyti daugiau nei
vieną kartą
Long arrow
Klaipėdos pilies džiazo festivalyje Algio Kriščiūno ir Dariaus Žičkaus muzikinis-vizualinis projektas ,,Ramus ir neskubantis laikas”...
Skaityti daugiau
Justino Visicko stand up show „Prestižinė profesija“
Skaityti daugiau