Krepšelyje nėra produktų.

PREMJERA 2021 12 04


PAGAL H. CH. ANDERSEN PASAKĄ


REŽISIERIUS PAULIUS TAMOLĖ

DRAMATURGĖ VIRGINIJA RIMKAITĖ

SCENOGRAFĖ IR KOSTIUMŲ DAILININKĖ KRISTINA VOYTSEKHOVSKAYA

KOMPOZITORIAI: TADAS DEŠUKAS, CHRIS RUEBENS

ŠVIESŲ DAILININKAS JULIUS KURŠIS

VAIZDO PROJEKCIJŲ AUTORIUS ARTIS DZĒRVE

DAILININKĖ-TECHNOLOGĖ IRINA KOMISSAROVA

REŽISIERIAUS ASISTENTĖ RASA NAUJOKIENĖ


VAIDINA:

SNIEGO KARALIENĖ – EGLĖ JACKAITĖ

GERDA – SAMANTA PINAITYTĖ

KAJUS – JONAS BARANAUSKAS

MOČIUTĖ; ROŽIŲ KRŪMAS (BALSAS) – REGINA ARBAČIAUSKAITĖ

MOTERIŠKĖ – DIGNA KULIONYTĖ

VARNAS – VAIDAS JOČYS

PRINCAS; ELNIAS – JONAS VIRŠILAS

PRINCESĖ – KAROLINA KONTENYTĖ

PLĖŠIKĖ; VIŠTA – RENATA IDZELYTĖ

SUOMIŲ SENĖ – JOLANTA PUODĖNAITĖ

MOČIA (PLĖŠIKĖS MOTINA) – ARTŪRAS LEPIOCHINAS

KIPŠIUKAS 1; NARCIZAS; PLĖŠIKAS 1 – AURIMAS PINTULIS

KIPŠIUKAS 2; VĖDRYNAS; PLĖŠIKAS 2 – DONATAS STAKĖNAS

KIPŠIUKAS 3; VIJOKLIS; PLĖŠIKAS 3 – KAROLIS MAISKIS

7+
2.10 (su pertrauka)
Organizatorius:
Klaipėdos Dramos Teatras
#TEATRO REPERTUARAS

SNIEGO KARALIENĖ

Viename mieste gyvena du geriausi draugai – Kajus ir Gerda. Jiems gera kartu leisti laiką, prižiūrėti visus metus žydinčią rožę, klausytis mylimos močiutės istorijų, net jei jos ir apie grėsmingąją Sniego karalienę. Kol vieną dieną Kajus dingsta ir niekas nežino kur. Žmonės įtaria blogiausia, tačiau Gerda negali susitaikyti su mintimi, kad jos mylimas draugas galėjo žūti. Tad ji pasiryžta leistis į pavojų bei stebuklų kupiną kelionę ir padaryti viską, kad surastų ir išgelbėtų savo mylimą bičiulį. Ji net neįtarė, kad draugą reikės gelbėti iš pačios Sniego karalienės nelaisvės…

Hansas Christianas Andersenas ne veltui tituluojamas pasakų karaliumi. „Sniego karalienė“ – vienas gražiausių ir giliausių jo kūrinių, visiems primenantis apie nepalaužiamą meilės ir gerumo galią.


„Nuo tada, kai Žemėje gyvena žmonės, yra ir istorijos. Istorijų yra pačių įvairiausių – nuo pasakojamų senovės urvų paveiksluose iki mažų pasakaičių prieš miegą vaikų kambariuose. Pasakojimai sudaro mūsų istoriją ir vadovauja ateičiai. Istorijos mus supa kiekvieną dieną: televizijoje, radijuje ar laikraščių naujienose. Biblijoje ir kitose religinėse knygose taip pat pilna įvairiausių istorijų. Mokytojai mokykloje dažnai būna pasakotojai ir pasakoja savų dalykų istorijas. Dainos pasakoja savas istorijas. Nuotraukos pasakoja istorijas. Spektakliai pasakoja istorijas.

Man į rankas pakliuvo H. Ch. Anderseno pasakų knyga, versta tiesiogiai iš danų kalbos (vert. Liudas Remeika). „Sniego karalienės“ originalą sudaro 7 atskiri pasakojimai, per kuriuos išgyvenami visi metų laikai. Taigi, pamirškime žiemą ar Kalėdas. Čia kalbama apie santykių atšalimą, susvetimėjimą tarp šeimos narių, draugų, artimųjų.

KODĖL KARTAIS TAIP ATSITINKA, KAD MŪSŲ ŠIRDYS IMA IR PAVIRSTA LEDO GABALĖLIU?

Pasakos yra galingos. Jos gali mokyti moralės, vertybių. Jos gali mokyti istorijos. Jos gali tapti tiesiog pramoga. Jos gali priversti mus juoktis. Didžioji pasakų vertybė ir nauda yra tai, kad jos sujungia žmones tarpusavyje“, – pastebi spektaklio režisierius Paulius Tamolė.


ne nuodėmė teatre
apsilankyti daugiau nei
vieną kartą
Long arrow
PREMJERA! BILDUKAS
Skaityti daugiau
PREMJERA! SUGRĮŽIMAS
Skaityti daugiau