Krepšelyje nėra produktų.

Mažoji salė
Pirkti bilietą
09.21
17:00

PREMJERA 2016 09 13

2 DALIŲ DRAMA


PJESĖS AUTORIUS AUGUST STRINDBERG 

IŠ ŠVEDŲ KALBOS VERTĖ EUGENIJA STRAVINSKIENĖ

REŽISIERĖ MĀRA ĶIMELE

SCENOGRAFAS REINIS SUHANOVS

KOSTIUMŲ DIZAINERĖ BAIBA LITINA

ŠVIESŲ DAILININKAS MANTVYDAS POŠKUS

REŽISIERĖS PADĖJĖJAS VAIDAS JOČYS


VAIDINA:

ROTMISTRAS – DARIUS MEŠKAUSKAS

LAURA – ALDONA BENDORIŪTĖ

BERTA – KAROLINA KONTENYTĖ

JUNAS – IGORIS REKLAITIS

PONIA ALVING – JŪRATĖ JANKAUSKAITĖ

MARGRET – NIJOLĖ SABULYTĖ / REGINA ARBAČIAUSKAITĖ

DAKTARAS ESTERMAKAS – VAIDAS JOČYS

NOIDAS – MARIUS PAŽERECKAS

EMA – RENATA IDZELYTĖ

GUVERNANTĖ – KAMILĖ ANDRIUŠKAITĖ / SIMONA ŠAKINYTĖ

Taip pat rodome:
Mažoji salė
09.22 17:00
Pirkti
2.30 (SU PERTRAUKA)
Spektaklio metu yra rūkoma.
Organizatorius:
Klaipėdos Dramos Teatras
#TEATRO REPERTUARAS 2016 09 13

TĖVAS

Kaip žmonės, kadaise neabejotinai mylėję vienas kitą, pasirengę atiduoti į kito rankas savo gyvenimą, pamažu ima tolti vienas nuo kito? Kokiu būdu tie, regis, nedideli ir nesvarbūs skirtumai, kiek kitoks požiūris į pasaulį, staiga tampa esmine kliūtimi susikalbėjimui? Kodėl tie, kurie mylėjo vienas kitą, nutolsta, užsidaro savo privačiuose pasaulėliuose, o meilę pamažu pakeičia iš pradžių abejingumas, o paskui ir atvira neapykanta? Kaip mes išmokstame to baisaus meno vienas kitą iš lėto nuodyti tylia pagieža, o paskui apskritai paskelbiame vienas kitam ir visai atvirą negailestingą karą? Kodėl mylimieji nustoja mylėti?

Strindbergas savo pjesėje tiksliai ir negailestingai analizuoja paskutiniąją šios nepastebimos transformacijos fazę – baisią savo nenumaldomai augančią neapykantą.

Augustas Strindbergas (1849–1912) – švedų rašytojas bei dramaturgas, viena svarbiausių teatro figūrų pasaulyje, pelnytai laikomas moderniojo teatro pradininku.

A. Strindbergas – neįtikėtinai spalvinga ir įvairiapusiška asmenybė. Strindbergas ne tik kūrė romanus bei dramas – jo raštų rinkinį sudaro 72 tomai. Jis studijavo kinų kalbą, rašė orientalistikos, lingvistikos, etnografijos, istorijos, biologijos, astronomijos, astrofizikos, matematikos mokslinius darbus.

Anuometinę Švedijos visuomenę Strindbergo kūryba gerokai piktino. Aštrios temos, moderni kalba, požiūrio naujumas – visai ne tai, ko laukia tradicinė pramogaujanti publika. Net garsioji „Freken Julija“ Švedijoje buvo pastatyta tik praėjus dvidešimčiai metų po jos sukūrimo.


Psichologinę dramą „Tėvas“ Augustas Strindbergas parašė 1887 metais – likus vos metams iki autobiografiniais motyvais sukurto atviro ir skaudaus romano „Pamišėlio išpažintis“ pasirodymo.

Latvių režisierė Mara Kimelė – viena žinomiausių Latvijos teatro figūrų. 1969 m. baigė A. Lunačiarskio teatro meno institutą Maskvoje, A. Efroso mokinė. 1969–1989 m. Valmieros dramos teatro režisierė. 1975–1993 m. dėstė aktoriaus meistriškumą ir režisūrą Latvijos Jazepo Vytuolio konservatorijoje Rygoje (nuo 1991 m. Latvijos Jazepo Vytuolio muzikos akademija), nuo 1996 m. – Latvijos kultūros akademijoje Rygoje. 1990–1993 m. teatro „Kabata“ Rygoje, 1994–1996 m. ir nuo 2003 m. Naujojo Rygos teatro režisierė. Klaipėdos dramos teatre Mara Kimelė 2012 m. yra pastačiusi P. U. Enkvisto (P. O. Enquist) psichologinę dramą „Lūšies valanda“.


ne nuodėmė teatre
apsilankyti daugiau nei
vieną kartą
Long arrow
PREMJERA! BILDUKAS
Skaityti daugiau
PREMJERA! SUGRĮŽIMAS
Skaityti daugiau