Krepšelyje nėra produktų.

Renginiai kraunami
Pirkti bilietą
05.06
18:30

Agotos Kristof romano „Storas sąsiuvinis“ inscenizacija
Romaną iš prancūzų k. vertė Stasė Banionytė

Režisierius Jokūbas Brazys
Scenografas Marius Nekrošius
Kostiumų dailininkė Karolina Fiodorovaitė
Šviesų dailininkas Julius Kuršis
Kompozitorius Mantas Mockus
Režisieriaus asistentas Vaidas Jočys ir Alius Veverskis

Brolis 1 – Saulius Ambrozaitis
Brolis 2 – Andrius Alešiūnas
Karininkas – Donatas Švirėnas
Pasiuntinys – Vaidas Jočys
Močiutė – Alina Mikitavičiūtė
Kiškio lūpa – Digna Kulionytė
Klebonijos šeimininkė – Justina Vanžodytė
Pardavėjas – Rimantas Pelakauskas
Tėvas, dezertyras – Liudas Vyšniauskas
Motina – Toma Gailiutė
Kunigas – Jonas Baranauskas
Šuo – Artūras Lepiochinas
Laiškininkas – Jonas Viršilas
Policininkas – Karolis Maiskis

2.30 (be pertraukos)
Premjeros data: 2022 05 06

ATŠAUKTA! STORAS SĄSIUVINIS

Dėl aktoriaus traumos š. m. gegužės 6-7 d. turėjusi įvykti premjera „Storas sąsiuvinis“ atšaukiama.
Susigrąžinti pinigus už įsigytus bilietus galima kasose, kuriose pirkote arba internetu. Bilietų grąžinimo terminas iki gegužės 21 d. imtinai.
Atsiprašome už sukeltus nepatogumus.

Įprastą dvynių Luko ir Klauso gyvenimą su mama dideliame mieste nutraukia prasidėjęs karas. Mama brolius iš miesto atveža į saugesnę vietą – senelės namus šalies provincijoje. Bet ir čia nėra saugu. Tiek siaubinga karo metų aplinka, tiek ir pati senelė primygtinai rodo – gyvenimas pasikeitė, ir teks arba žūti, arba išmokti gyventi žiauriame bei negailestingame pasaulyje.

Ir dvyniai pradeda mokytis išgyvenimo. Jie mokosi stebėdami aplinką, bet bene daugiausiai išmoksta iš senelės, žmonių ne be priežasties vadinamos ragana.

Norėdami suvaldyti aplinkinį chaosą, dvyniai susikuria sau negailestingas taisykles. Imasi kasdienių kūno ir sielos grūdinimo pratimų. Pratinasi nejausti skausmo. Nuslėpti užuojautą. Pamiršti meilę. Nereaguoti nei į malonius žodžius, nei į prakeiksmus. Išsiugdyti nejautrą ir išmokti apsiginti – maišeliais su smėliu ir gerai išgaląstu skustuvu. Tuo pačiu jie storame sąsiuvinyje rašo savo dienoraštį. Kadangi žodžiai apgauna, dvyniai aprašinėja tik tai, kas iš tiesų nutinka, be jokių subjektyvių vertinimų.

Lukas ir Klausas – labai talentingi vaikai. Todėl jų mokslai netrukus ima duoti vaisių – jiedu persikeičia ir tampa visiškai pasiruošę naujam žiauriam gyvenimui. Dabar Lukas ir Klausas – pusiau pragaro pabaisos, pusiau angelai, vykdantys Dievo teisingumą.

Agota Kristof (1935–2011) – vengrų kilmės rašytoja. Jos vaikystė ir jaunystė Austrijos pasienyje esančiame Kössego miestelyje sutapo su Vengrijos karu, bombardavimais, badu, sovietų okupacija ir po jos sekusia „Naująja tvarka“ – visa tai vienaip ar kitaip atsispindi „Storame sąsiuvinyje“, 1986 m. tiesiog sukrėtusiame literatūros pasaulį.

Spektaklį režisavo jaunosios kartos teatro režisierius Jokūbas Brazys, Oskaro Koršunovo mokinys, jau sukūręs spektaklius pagal Moliere’o „Mizantropą“, Williamo Shakespeare’o „Makbetą“, A. Čechovo „Žuvėdrą“. J. Brazys bendradarbiavo su keletu tarptautinių festivalių: „Face Theatre Festival“ Budapešte (Vengrija), „Volta On Line“ Vilniuje (Lietuva), „Theatre Olympics 2019“ Sankt Peterburge (Rusija). Dirbo O. Koršunovo asistentu statant Rimanto Kmitos „Remygą“ Valstybiniame Šiaulių dramos teatre ir W. Shakespeare’o „Otelą“ OKT / Vilniaus miesto teatre.

ne nuodėmė teatre
apsilankyti daugiau nei
vieną kartą
Long arrow